انجمن صنفی انبوه سازان استان گلستان | امروز سه شنبه بیست و سه مهر ماه 1398 / ساعت 17:39:31
اخبار حوزه مسکن
آغاز عملیات اجرایی ۹هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن/ در شهرهای بزرگ با کمبود زمین دولتی مواجهیم

مدیر کل راه و شهرسازی همدان، سهمیه استان همدان در طرح اقدام ملی تولید و عرضه را ۹ هزار واحد اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی ساخت این واحدها را آغاز کرده‌ایم.

ادامه مطلب
چشم های مسئولان کم سوتر از شماست/ غم نان زندگی نابینایان را سخت تر کرده است

آری، امروز 23 مهر ماه روز عصای سفید است تا مثلا گفته باشیم که یادمان نرفته بخش زیادی از جامعه ما را روشندلانی تشکیل می دهند که از ابتدایی ترین حقوق محروم هستند

ادامه مطلب
تولید انبوه مسکن، راه ساماندهی بازار است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، در شرایط فعلی تنها راه کار برای خانه دار کردن جوانان ورود دولت برای تولید مسکن است، راه حل مقابله با سوداگری در بازار مسکن را اعمال سیاست‌های مالیاتی دانست.

ادامه مطلب
کدام دولت رکورددار رکود مسکن است؟

مسکن یکی از نیازهای پایه و اساسی همه افراد و خانوارهاست که مطلوبیت آن نقش مستقیمی در کیفیت زندگی افراد دارد. از این‌رو همه جوامع به‌نوعی با مشکل مسکن مواجه بوده و دولت‌ها در پی حل آن برآمده‌اند.

ادامه مطلب
تعیین تکلیف تعرفه سال 98 خدمات مهندسی ظرف 15 روز+نامه

محمود محمودزاده، سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها، خواستار تعیین تعرفه سال 1398 خدمات مهندسی استان ها شد.

ادامه مطلب
وام مسکن به املاک سن‌دار هم‌ رسید/دلایل تغییر جهت خریداران مسکن از آپارتمان‌های نوساز به سن‌دار

بخشنامه جدید بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی ۲۵ و ۳۰ سال ساخت ابلاغ شد، به طوری که سقف پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی تا ۳۰ سال ساخت در تهران در حالت انفرادی ۴۵ میلیون تومان است .

ادامه مطلب
برگزاری 300 برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی / پویش دوشنبه های ورزشی، ملی می شود

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران از برگزاری 300 برنامه مختلف ورزشی در مناطق 22 گانه شهرداری و نیز اجرای پویش ملّی دوشنبه های ورزشی در 20 کلانشهر کشورمان خبر داد.

ادامه مطلب
رشد چشمگیر اشتغال در منطقه آزاد ارس/ تنها ضعف منطقه آزاد ارس در بخش تجاری است

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس عملکرد مطلوبی در بخش اشتغال داشته، گفت: تا قبل از ایجاد منطقه آزاد ارس میزان اشتغال در این منطقه 10هزار نفر بود و با شکل گیری منطقه آزاد تعداد بیمه های کارگری منطقه در سازمان تامین اجتماعی به 19 هزار پرونده رسیده است.

ادامه مطلب
هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد

سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران با رد برخی ادعاها مبنی بر قصد کمک به نفتکش ایرانی Sabiti در زمان حادثه تاکید کرد: هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش ایرانی در زمان حادثه پاسخ نداد و سازمان بنادر و دریانوردی، این مساله را خلاف عرف و تعهدات بین‌المللی و همچنین اصول انسان دوستانه تلقی می نماید.

ادامه مطلب
اختصاص ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به صورت روزانه برای بازگشت زائران/ راهدارخانه استان قم 24 ساعته باز است

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم بابیان اینکه تعداد مسافران اربعین این استان نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است گفت: پرترددترین محورهای این استان در طی روزهای اخیر محورهای آزادراه قم – تهران، قم – سلفچگان و سلفچگان- راهجرد بوده است

ادامه مطلب
معماران نتوانسته اند حلقه مفقوده معماری را پیدا کنند

طراح برتر منطقه چهار تهران گفت: در ایجاد وضعیت آشفته کنونی معماری باید تمام عوامل را یکجا در نظر گرفت اما به طور کلی معماران ما نتوانسته اند حلقه مفقوده معماری را پیدا کنند. بدین معنا که یا غرق در معماری گذشته شده اند یا اینکه به معماری بسیار مدرن غرب تکیه کرده اند که با ریشه های فرهنگی ما بسیار متفاوت است.

ادامه مطلب
«کمپین نما» در ایستگاه نهم به دانشگاه تهران رسید

کمپین «نما، هویت شهر ما» در راستای پیوند میان صنعت و دانشگاه، قصد دارد تا کارگاه و نمایشگاه نهم نما را این بار در مهد علم یعنی «دانشگاه تهران» برگزار کند.

ادامه مطلب
۴۱ مصوبه چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام شد/ خط مشی اصلی وزارتخانه تاکید بر جریان پایدار تولید و عرضه مسکن است

مصوبات چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن در ۴۱ بند با تاکید بر تکمیل مسکن مهر و همچنین آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی اعلام شد.

ادامه مطلب
هوشیاری شبانه روزی راهداران برای کاهش دغدغه زائران

مدیر کل راهداری استان تهران با بیان اینکه استقبال زائرین در سال جاری نسبت به سال قبل یک میلیون نفر افزایش داشته است گفت: راهداری استان تهران تمامی تلاش خود را انجام داده تا زائرین با کمترین دغدغه خود را به مرز های مهران، چذابه و شلمچه برسانند.در حال حاضر تیم راهداری ما فعالیت های شبانه روزی دارند .

ادامه مطلب
بسياري از اركان و اهداف نظام وقف در بازآفرینی شهري نيز مطرح است

در روز چهارم از سلسله نشست‌های شركت بازآفرینی شهري با موضوع واقفين و خيرين، ماندانا ملك مديركل دفتر مطالعات كاربردي و امور ترويجی شرکت بازآفرینی بابیان اینکه كه نشست امروز به موضوع نقش واقفين و خيرين در تأمین مسكن و خدمات شهري اختصاص داشت. گفت: نقش نظام وقف در شکل‌گیری ساختار و نظام كالبدي شهرها بسيار حائز اهميت است

ادامه مطلب
تضییع حقوق عامه مردم در ناکارآمدی قوانین ومقررات ساخت وساز کشور

دکتر محمدرضا محمدیان- مدرس وپژوهشگرحقوق مهندسی_ مشاهده شهرهایی با مشکلات فزاینده چون تراکم جمعیت، فقر، بیکاری، کمبود مسکن، نا رسایی خدمات، کمبود زیرساخت، آلودگی های زیست محیطی، ناکارآمدی اقتصادی و بروز ناهنجار ی های اجتماعی این دغدغه فکری را برای متخصصان در امور ساخت و ساز شهری ، مدیریت شهری و نیز بهره برداران اصلی شهر یعنی مردم به وجود آورده است ، یکی از علت های اصلی این ناکارآمدی ها قوانین ساخت وساز کشور وبه طور مشخص ماده صد قانون شهرداری ها وتباصر آن است

ادامه مطلب
آغاز17 پروژه طرح اقدام ملی در شهر جدید صدرا / ارجحیت کیفی‌سازی بر کمی‌سازی در طرح اقدام ملی /500هکتار بر محدوده شهر جدید صدرا افزوده می‌شود

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید شهر صدرا بابیان اینکه سهم شهر جدید صدرا از طرح اقدام ملی مسکن ساخت 25 هزار واحد است گفت: اجرای طرح اقدام ملی در اواخر سال 97 تصویب و بعد از سهمیه‌بندی ساخت 400 هزار واحد آن به وزارت راه و شهرسازی محول و مقرر شد 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید ساخته شود.

ادامه مطلب
صلاحیت حرفه ای مهندسان رابطه مستقیمی با بهبود کیفیت ساخت و ساز دارد/الزامات مهندسی در ساخت و سازها اعمال می شود/١٨٠ هزاواحد طرح اقدام ملی آغاز شده است

محمد اسلامی با اشاره به اینکه ١٨٠ هزار واحد طرح اقدام ملی آغاز شده است، گفت: طرح اقدام ملی مسکن جذابیت های فراوانی دارد و هم اکنون ۱۸۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه هدف ( اقشار متوسط و کم درآمد) آغاز شده است.

ادامه مطلب
ناآگاهی معماران جوان از مسئله انرژی و رعایت اقلیم در ساختمان/ کمیته‌های معماری در مناطق شهرداری ایجاد شود

دبیر جامعه مهندسان مشاور ایران با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها گفت: آموزش در زمینه مصرف بهینه انرژی و احداث ساختمان های پایدار باید در دانشگاه ها جدی گرفته شود.

ادامه مطلب
بازآفرینی اشتراکات زیادی بافرهنگ وقف دارد /بازآفرینی فرصت جدید برای احقاق حق شهروندان

معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری ایران در سلسله نشست‌های واقفین و خیرین بر اهداف مشترک فرهنگ وقف و بازآفرینی تأکید کرد.

ادامه مطلب
تقویت زیرساخت های پایانه های مرزی مورد استفاده زائران اربعین حسینی

مقبلی معاون برنامه ریزی سازمان اقدامات انجام شده در زمینه زیرساخت های پایانه های مرزی مورد استفاده زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه و نمایشگاه نما در شهرداری منطقه چهار تهران/ گزارش تصویری

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه چهار در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور محمد محمد دوست، شهردار منطقه چهار، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مهدی صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران، محمد سالاری، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از طراحان و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب
حاکم، حکیم شهر نیست

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه چهار در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور جمعی از مسئولان، طراحان و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب
ضرورت تغییر روش‌های تامین انرژی/ساختمان پایدار باید در قالب سرفصل‌های دانشگاهی قرار گیرد

چهره ماندگار معماری و راه و ساختمان ایران گفت: امروزه مفهوم پایداری و حفظ محیط زیست و به دنبال آن صرفه جویی در مصرف انرژی، یک ضرورت در جوامع جهانی از جمله در کشور ما است.

ادامه مطلب
پیش‌نیاز صدور جواز ساختمان

ساختمان‌های کوچک متراژ تا ۱۵۰۰ مترمربع، حدود ۷۰ درصد ساخت‌و‌سازهای شهری و حدود ۹۰ درصد حوادث حین کار کارگاه‌های ساختمانی در کشور را در بر می‌گیرند.

ادامه مطلب
قیمت بلیت هواپیما سرسام‌آور است/ مشکل سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی هنوز پابرجاست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت بلیت هواپیما در بسیاری از مقاصد به دلیل نظارت ضعیف و همچنین حضور دلالان با قیمت بسیار بالایی عرضه می‌شود.

ادامه مطلب
ساختمان‌های شهرداری مورد پایش تجهیزات انرژی قرار می‌گیرند/مشوق‌های کنونی ترغیب‌کننده سازندگان برای ساخت‌وساز پایدار نیست

مدیر‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بابیان اینکه اجرای ساختمان‌های پایدار نیازمند الزامات بالادستی است‌ گفت: به‌جز الزامات اجرایی باید‌ مسئولان از بسته‌های تشویقی بهره ببرند تا شهروندان نگاه جدی به مؤلفه‌های ساختمان پایدار داشته باشند.

ادامه مطلب
هیئت‌مدیره جدید انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران انتخاب شدند

انتخابات هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران عصر دیروز سه شنبه برگزار شد و ۹ عضو اصلی هیئت مدیره این انجمن با حضور ۱۸۵ عضو برگزیده شدند.

ادامه مطلب
نرخ بالای اجاره نشینی در قم باوجود 45 هزار واحد مسکونی خالی/ رتبه سوم استان قم در حوزه استیجاری

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه ۴۵ هزار واحد خانه خالی در استان وجود دارد، تصریح کرد: با وجود احداث ۴۳ هزار واحد مسکن مهر و ۴۵ هزار واحد خانه خالی، اما ۱۴۷ هزار خانوار اجاره نشین در شهر قم وجود دارد.

ادامه مطلب
توسعه پایدار در بسیاری از پروژه‌ها نادیده گرفته می‌شود/ سازه‌های بتنی در زلزله کرمانشاه سرافزار بیرون نیامدند

هفدهمین همایش روز بتن با طرح مباحث تخصصی و با نگاهی به چشم‌انداز بتن در صنعت ساخت در افق 1404 امروز 16 مهر در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

ادامه مطلب
پایلوت دوماهه برای تجهیزات بومی هواشناسی / تجهیزات بومی پیشرفته است

سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه بومی‌سازی تجهیزات هواشناسی جز برنامه‌های سازمان هواشناسی و وزارت راه و شهرسازی است گفت: در طی ماه‌های اخیر تفاهم‌نامه‌های متعددی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خصوص بومی‌سازی این تجهیزات اجرایی شده است.

ادامه مطلب
آغاز ساخت 1۵۵۰ واحد در شهرجدید سهند در قالب طرح بازآفرینی شهری/ معرفی 1800 واحد جهت دریافت تسهیلات نوسازی

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: سهم استان ما از ساخت 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۶ هزار واحد در شهر جدید سهند است که تاکنون عملیات اجرایی یک هزار و ۵۵۰ واحد شروع شده و حدود 2 هزار واحد در دست قرارداد واگذاری است.

ادامه مطلب
۲۰ کیلومتر از محور بیرجند- قائن تا اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد/ پیشرفت ۷۰ درصدی ۵۰ کیلومتر باقیمانده

معاون وزیر راه وشهرسازی در بازدید از اولین محور در دست بهره‌برداری با روسازی بتنی کشور گفت: ۵۰ کیلومتر باقیمانده محور بیرجند- قائن از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی برخوردار است و ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال و اردیبهشت سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

ادامه مطلب
توسعه و ایده‌ی ایران

هر توسعه‌ای نیازمند یک دالِّ مرکزی است. پیش از آن‌که پیرامون مکتب‌های گوناگون توسعه بیندیشیم، باید شناخت درستی از حوزه‌ای باشیم که در صددیم توسعه، و یا ترقی و پیشرفت در آن اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب
رشد 29 درصدی زائران امسال در مقایسه با سال قبل /2 هزار و 442 اتوبوس استان تهران در خدمت اربعین امسال

محمدحسن کلهری معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تهران در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه بعد از آزاد شدن ویزا از ابتدای مهرماه حضور زائرین در کربلا با استقبال بیشتری روبرو شده است گفت: امسال برای سه مرز مهران- چذابه و شلمچه از سمت تهران 2 هزار و 442 اتوبوس اعزام‌شده که این مورد در سال گذشته 2 هزار و 117 ناوگان بوده است. امسال با این تعداد اتوبوس 63 هزار و 440 نفر جابه‌جاشده است.

ادامه مطلب
120 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران تهاتر شد/ سرمایه‌گذاری 70 میلیارد تومانی بخش خصوصی در راهسازی

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: 260 بزرگراه در استان احداث می‌شود و طبق یک برنامه‌ریزی تا پایان سال مالی 98 بخشی از پروژه‌های راه اصلی و بزرگراهی را به اتمام می‌رسانیم.

ادامه مطلب
خانه مینایی با عنوان "موزه خیابان ولیعصر" افتتاح می شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: خانه مینایی با عنوان "موزه خیابان ولیعصر" افتتاح می شود.

ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای مسکن استیجاری

با جهش شدید قیمت مسکن در تهران (قریب دو تا سه برابر شدن قیمت خرید و فروش و افزایش قابل‌توجه اجاره‌بها نسبت به سال گذشته) مشکلات وخیمی در معیشت اکثریت شهروندان تهرانی ایجاد شده است.

ادامه مطلب
رونمایی از تمبر جاذبه های گردشگری منطقه 2 در برج میلاد

درنشست تخصصی تهران پژوهان که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهردار و شهردار منطقه 2 در تالار سعدی برج میلاد به مناسبت گرامیداشت" روز تهران" برگزار شد، از تمبر هایی با تصاویر جاذبه های گردشگری منطقه2 رونمایی شد.

ادامه مطلب
آزمون اخذ پروانه اشتغال به مهندسی ۱۸ و ۱۹ مهر برگزار می‌شود/ اعلام نتایج در آذر و دی ماه

مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان اعلام کرد: در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان آزمون‌های ورود به حرفه برای متقاضیان در هفت رشته به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
وزیر راه ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را ابلاغ کرد

وزیر راه و شهرسازی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را که تهیه و تصویب شده و چگونگی «طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی» را مشخص می سازد، برای اجرا ابلاغ کرد.

ادامه مطلب
رکود معاملات املاک تجاری عمیق‌تر از مسکونی / رکود بیشتر در انتظار مال‌ها

الگوی قیمت گذاری املاک در کشور ما غالبا تابع فرمول و قوانین خواص و علمی نمی باشد و معمولاً با توجه به شرایط و عوامل متعددی، قیمت گذاری و کارشناسی در بازار املاک انجام می شود. شاید بتوان علت عمده تنوع روشهای قیمت گذاری را، در اختیار داشتن سهم بیش از ۷۰ درصدی بخش خصوصی از بازار املاک دانست.

ادامه مطلب
وزیر راه وشهرسازی از پایانه جنوب بازدید کرد

دیروز 14 مهر وزیر راه و شهرسازی به همراه رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با حضور در ترمینال جنوب با مسافران جاده‌ای در مسیرهای مختلف دیدار و گفتگو کرد.

ادامه مطلب
قوانین مخل سازمان نظام مهندسی، مانع توسعه بخش مسکن است/ انباشت نیاز مسکن، آینده سختی را رقم خواهد زد

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: در سال ۹۱ با ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰ واحد مسکونی احداث می کردیم؛ در حالی که با این پول، اکنون تنها قادر به ساخت دو واحد هستیم. دولت باید به فکر توانمندسازی بخش خصوصی و فعالان حوزه مسکن باشد.

ادامه مطلب
از سرمایه‌گذاران مسکن اجاره ای حمایت شود/ قضاوت درباره ثبات بازار مسکن تا دو ماه آینده

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه صنعت اجاره داری باید رونق بگیرد اما وزارت راه باید کلمه "حرفه ای" را از نظام اجاره داری حذف کند گفت: از خیرین مسکن ساز به نیکی یاد می شود، پس باید از سرمایه گذاران مسکن های اجاره ای هم حمایت شود.

ادامه مطلب
سطح دانش و تجربه مهندسی در بدنه وزارت راه اسفبار است/ تعریف نقشه‌راه یکساله در مسیر بهینه‌سازی مصرف انرژی

دومین جلسه سیاست‌گذاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» برگزار شد.

ادامه مطلب
مشارکتی شهرداری منطقه 2 تهران

رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز ضمن دیدار و گفتگو با رسول کشت پور شهردار منطقه 2 از پروژه های مشارکتی این منطقه بازدید کردند.

ادامه مطلب
چند سناریو برای آینده بازار سرمایه / بازار سرمایه تاثیرات ‌رکود مسکن را جبران نمی‌کند

در طی ماه‌های اخیر روند رو به رشد سهام توانست در اقتصاد کلان با جذب نقدینگی‌های سنگین یکسر و گردن بالاتر از بازارهای موازی قرار بگیرد.رشد بی‌سابقه بازار سرمایه از دو لحاظ کیفی و کمی باعث شده نگرش‌ها به این بازار دارای دو سناریو غالب و یک سناریو محتمل باشد. دو سناریو غالب که اغلب طرفداران آن ،تحلیل‌گرانی هستند که با استفاده از ارقام و با استناد به مقوله تکرار، سناریو ورود و ریزش حباب در سهام و سقوط یک‌باره تمامی نمادها را به بازار عرضه می‌کنند.

ادامه مطلب
تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و وزارت راه امضا شد

صبح امروز تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزارت راه و شهرسازی در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای و هوانوردی با حضور سورنا ستاری و محمد اسلامی امضا شد.

ادامه مطلب
جزئیات طرح تشویقی رعایت مبحث19 مقررات ملی ساختمان‏/ دولت انرژی صرفه‌جویی‌شده را خریداری می‌کند

کارشناس ارشد بخش ساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به طرح جدید این شرکت درخصوص رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در ساختمان ها گفت: این طرح با هدف رعایت مبحث 19 مقررات ملی و صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها تهیه شده است.

ادامه مطلب
مانع‌تراشی برای فعالیت دفاتر مهندسی در ساختمان‌های مسکونی غیرقانونی است

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران در تذکری به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران خواست تا از بروز رویه غیرقانونی ایجاد مانع برای فعالیت دفاتر مهندسی در ساختمان‌های مسکونی جلوگیری کنند.

ادامه مطلب
ویژه نامه نمایشگاه صنعت ساختمان عمان منتشر شد Infra Oman 2019

در ویژه نامه نمایشگاه صنعت ساختمان عمان، ظرفیت های بخش خصوصی، فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد، شهرهای جدید و شهرداری ها مطرح شده است.

ادامه مطلب
فاز پنهان و آشکار رشد سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه/ بازار مسکن با چه شرایطی می‌تواند در نیمه دوم جاذب سرمایه‌های سرگردان باشد؟

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از اول مهر تاکنون نسبت به شهریورماه روند رو به رشدی داشته است. بر اساس آمارها درحالی‌که شاخص کل در پایان روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه با عدد ۲۹۴ هزار و ۱۶۶ واحد به اتمام رسید که این شاخص در چهارشنبه 3 مهرماه به عدد ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحد رسید.

ادامه مطلب
تردد تاکسی‌های درون شهری تا چهارم آبان ۹۸ در خارج از شهر‌ها ممنوع است

مركز مديريت راه هاي كشور اعلام کرد اعلام کرد: تردد کلیه تاکسی های درون شهری اعم از ون و سواری در مدت اجرای طرح اربعین ۹۸ از ساعت ۰۷:۰۰روزچهار شنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۷ تا ۰۷:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۸/۰۸/۰۴ در محورهای خارج از شهر های کشور ممنوع می‌باشد

ادامه مطلب
معماران طراحی نمی کنند؛ دیکته می کنند

طراح برتر منطقه 11 در مورد عملکرد کمیته های نمای مناطق 22 گانه تهران گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر آنقدر نظرات کمیته های نما سلیقه ای شده که به نظر می رسد معماران طراحی نمی کنند بلکه صرفا نظر اعضای کمیته ها را دیکته می کنند.

ادامه مطلب
برخی سازندگان از شهرداری هم قدرت بیشتری دارند

طراح برتر منطقه 11 تهران گفت: متاسفانه امروز شاهد سازندگانی هستیم که از شهرداری هم قدرت بیشتری دارند و این اتفاق باعث می شود که زحمات معماران هم به سرانجام خوبی نرسد.

ادامه مطلب
پایانه شهید کاویانی پایلوت انتقال زوار به مرز خسروی

مدیر کل راهداری حمل و نقل جاده ای استان همدان این اداره به عنوان مسئول کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان هماهنگی های بین بخشی استانی را انجام داده و همگام با کشور و ستاد اربعین استانی هم پوشش دهنده ترانزیت زوار اربعین به مرز مهران و هم پذیرنده زوار اربعین از دیگر استان های کشور است.

ادامه مطلب
پیش فروش بلیت اتوبوس از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه ممنوع است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: همزمان با ایام اربعین حسینی، پیش فروش بلیت اتوبوس از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه ممنوع است.

ادامه مطلب
چالش‎های شهرسازی در پی غفلت از ترافیک/ مانع استفاده از تخصص مهندسان ترافیک از قول شهرداری

دبیر گروه تخصصی ترافیک سازمان نظام مهندسی ساختمان خواستار تصویب پیش نویس مبحث23 مقررات ملی از سوی وزارت راه و شهرسازی شد و گفت: آیین نامه طرح های شهری مصوب سال 74 از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی بسیار قدیمی است و به طور دقیق به ارتباط ترافیک با ساختمان سازی ورود نکرده است.

ادامه مطلب
حذف رانت‌های موجود در سیستم ارجاع‌کار/ درآمد نظارت به جای سازمان، باید به حساب مهندسان واریز شود

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: راه‌اندازی سامانه های جامع و کامل مهندسی برای حذف رانت‌های مختلف در دستور کار است. همچنین باید دقت شود و رانت های مختلفی که در ارجاع کار وجود دارد، حذف شوند.

ادامه مطلب
90 درصد تبلیغات فروش مسکن در خارج کلاهبرداری است/ برخی مناطق تهران گران‌تر از منهتن آمریکا است

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه طبق اعلام رسانه‌های کشور ترکیه در سال 97 میزان خرید ملک در این کشور توسط ایرانی‌ها به اندازه خرید ملک در 10 سال گذشته بوده است، گفت: بسیاری از املاک در ترکیه متعلق به دولت است یعنی عرصه ملک دولتی است و فقط عیان و بنا به مردم تعلق دارد یا اینکه خانه‌ها 99 ساله هستند و مالکیت در این واحد‌ها معنا ندارد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن خودروهای سواری بین‌شهری ازامروز راه‌اندازی می شود

رحمت حاجی محمدعلی، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی کرایه بین‌شهری در گفت‌وگو با «صما» بابیان اینکه مقررشده اپلیکیشن تاکسی بین شهری از امروز 13 مهر ماه به صورت پایلوت در استان تهران آغاز به کار خواهد کرد. گفت: در نظرداریم این اپلیکیشن به مدت یک ماه به صورت آزمایشی مورد رصد قرار بگیرد تا عیب و معیاب آن مشخص شود.

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه و نمایشگاه نما در شهرداری منطقه 11 تهران/ گزارش تصویری

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه 11 در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور نصرالله آبادیان، شهردار منطقه 11، مهدی صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران و جمعی از طراحان و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب
80 درصد مشکلات نما ناشی از عملکرد شهرداری هاست

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه 11 در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور جمعی از مسئولان، طراحان و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب
هزینه وام مسکن برای مجردها و متاهل‌ها

برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام باید چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای گرفتن ۱۲۰ میلیون تومان باید ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کرد.

ادامه مطلب
شکایت مجلس از وزارت راه وشهرسازی/ زمین‌های دولتی را واگذار نمی‌کنند

محمدرضا رضایی‌کوچی از دو شکایت کمیسیون عمران از دولت در زمینه مسکن خبر داد.

ادامه مطلب
بررسی مشکلات شرکت‌های حقوقی به‌زودی اعلام نتیجه می‌شود/ حل و فصل مسائل مهندسان با راه‌اندازی یک سامانه

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که سازمان نظام مهندسی پس از ۲۴ سال نیاز به اصلاحاتی دارد گفت: در آینده سامانه‌ای راه‌اندازی می‌کنیم که مهندسین با کمترین بروکراسی اداری مسائل خود را حل و فصل کنند.

ادامه مطلب
تشکیل کارگروه پیگیری تعرفه خدمات مهندسی و ارجاع نظارت/ شیوه‌نامه‌های مغایر با قانون نظام مهندسی، پایداری درازمدت ندارد

روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها روز 9 مهر ماه در محل سالن جلسات شورای مرکزی تشکیل جلسه دادند تا درباره مهمترین مسائل مربوط به حوزه فعالیت خود، بحث و بررسی کنند.

ادامه مطلب
پشتوانه مالی، اصل مهم در اجرای ساختمان پایدار/ باید از تعارضات در بخش بهینه‌سازی مصرف انرژی فاصله بگیریم

مدیر بخش تاسیسات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: امروز یکی از مسائلی که موجب شده تا نتیجه لازم در این حوزه به دست نیاید، نبود پشتوانه های مالی و ابهاماتی است که درخصوص این موضوع وجود دارد.

ادامه مطلب
مانی‌فر: فعالیت‌های حقوقی نظام‌ مهندسی نظام‌مند می‌شود/ ضرورت به‌روزرسانی دستورالعمل‌های نظام‌‌ مهندسی

مراسم تودیع و معارفه مدیران کل دفاتر توسعه مهندسی ساختمان و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با حضور معاون امور مسکن و ساختمان وزارتخانه برگزار شد.

ادامه مطلب
اولویت دولت در بخش مسکن، اتمام مسکن مهر و اجرای پروژه اقدام ملی است/اطلاعات پیشرفت پروژه‌ها هفتگی پایش می‌شود

علی نبیان با بیان اینکه اطلاعات هر استان در سامانه جامع مسکن مهر به‌صورت هفتگی توسط وزیر راه و شهرسازی پایش و ارزیابی می‌شود، گفت: اولویت دولت در بخش مسکن، اتمام مسکن مهر و اجرای پروژه اقدام ملی در استان‌ها است.

ادامه مطلب
جهش مناسبات ایران و ارمنستان با توسعه کریدور‌های شمال-جنوب و خلیج‌فارس-دریای سیاه

رئیس جمهوری در دیدار با نخست وزیر ارمنستان گفت: همکاری دو کشور در بخش کریدور شمال-جنوب و اتصال دریای سیاه به خلیج فارس از طریق راه‌آهن و جاده، می تواند جهشی در مناسبات تهران- ایروان و سایر کشورهای منطقه ایجاد کند.

ادامه مطلب
کاهش صدور پروانه با افزایش قریب‌الوقوع قیمت مصالح‌ ساختمانی / مالکان کلنگی تمایلی به فروش زمین ندارند

بازار مسکن یکی از بازارهای پرتوجه بوده که وضعیت متغیرهای آن در حال حاضر به‌ طوریست که از یکسو با جهش تاریخی قیمت آپارتمان‌ها در شهر تهران مواجه و از سوی دیگر افت رکورد ساخت و ساز و حجم معاملات خرید آپارتمان را تجربه کرد.

ادامه مطلب
تقویت صادرات خدمات فنی‌و‌مهندسی، توسعه اشتغال و تولید داخلی را فراهم می‌کند

دبیر کل انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران توسعه خدمات فنی و مهندسی را به عنوان یکی از ۱۰ پیشران توسعه اقتصادی کشور دانست و گفت: تقویت صدورخدمات فنی و مهندسی، توسعه اشتغال و تولید داخلی را فراهم می‌کند.

ادامه مطلب
سند راهبردی ساختمان بر مبنای طراحی و معماری پایدار تهیه شود

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: حلقه مفقوده طراحی و اجرای ساختمان‌های پایدار، نبود یک سند بالادستی درخصوص این موضوع است.

ادامه مطلب
برگزاری پانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان از امروز

پانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان در روزهای نهم و دهم مهرماه در عشق‌ٖآباد برگزار می‌شود و شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی به عنوان دبیر این کمیسیون در اجلاس شرکت کرده است.

ادامه مطلب
تمام محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی ایلام، خوزستان و کرمانشاه ایمن‌سازی شد

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با انجام عمليات و اقدامات انجام شده در حوزه نگهداري راه و ابنيه فني و ايمن سازي محورهاي مواصلاتي منتهي به پايانه‌هاي مرزی در استان‌های ايلام، خوزستان و كرمانشاه، اين مسيرها براي تردد زايران اباعبدالله الحسين آماده است.

ادامه مطلب
ضرورت توسعه همکاری‌های حمل‌‌ونقل، ترانزیت و زیرساخت بین ایران و ارمنستان

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت و معاون نخست وزیر ارمنستان بر ضرورت توسعه همکاری‌های حمل‌‌ونقل، ترانزیت و زیرساخت بین ایران و ارمنستان، همچنین کاهش متقابل عوارض جاده‌ای تاکید کرد و تشکیل کمیته‌ مدلسازی اتصال زیرساخت‌های ریلی و جاد‌ه‌ای مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

ادامه مطلب
رفع تصرف ۹۳هزار مترمربع از اراضی ملی در ۶ ماهه اول 98

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی از رفع تصرف اراضی ملی به میزان ۹۲۹۶۶ مترمربع و به ارزش ریالی ۶۵۹ میلیارد ریال در ۶ ماهه اول امسال خبر داد.

ادامه مطلب
دو پیام اضطراری‌کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی / هزینه ساخت‌وساز در نیمه‌دوم 98

در حال حاضر هزینه دریافت پروانه ساختمانی برای هر مترمربع خانه ۲۴۰ هزار تومان، شناسنامه فنی ملک متری ۱۲۰۰ تومان، هزینه طراحی متری ۳۴ هزار تومان، هزینه نظارت متری ۱۶۰۰ تومان، هزینه بیمه اجباری کارگران به ازای هر نفر ۱۸ هزار تومان. و هزینه تفکیک اعیانی شهرداری متری ۳۵۰۰ تومان است. که نسبت به سال قبل با رشد قابل‌توجهی روبرو شده است.

ادامه مطلب
برای نوسازی بافت‌ فرسوده، توان ما محدود و کار بسیار سخت است

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت:‌ در بحث بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ما توان محدودی را در اختیار داریم و کار بسیار سخت است.

ادامه مطلب
حامد مانی‌فر سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان شد

در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی حامد مانی‌فر سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان شد.

ادامه مطلب
شهرداری به طور جدی در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی وارد شود/ برچسب انرژی ساختمان در یک شبکه هماهنگ جوابگو است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درخصوص نقش شهرداری در زمینه ساخت ساختمان های پایدار و سبز گفت: شهرداری یکی از ارکان مهم نظارت بر ساخت و ساز و نظارت بر تهیه نقشه های درست ساختمانی است.

ادامه مطلب
تکنولوژی‌های نوین، کیفیت ساخت و اشتغال را افزایش می‌دهد

دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال یکی از اهداف بالا و مؤثر در عرصه ساخت و ساز است، گفت: قطعاً استفاده از تکنولوژی‌های نوین زمینه‌ساز ایجاد اشتغال در این حوزه خواهد شد.

ادامه مطلب
خرید عرصه مسکن مهر پردیس اختیاری است

سیدمهدی هدایت با اشاره به اینکه خرید عرصه مسکن مهر پردیس اختیاری است، گفت: منابع فروش عرصه در تکمیل واحدهای باقیمانده استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
امید‌ واهی به مسکن در شش ماهی که گذشت

سال 98 بحرانی ترین سال مالی برای متقاضیان مسکن است. به‌گونه ای که تأمین ثمن خرید یک واحد کوچک متراژ برای اکثر متقاضیان مؤثر مسکن امکان پذیر نیست. با شروع سال جدید در پِی آشفتگی بازار مسکن متقاضیان همچنان در انتظار بازگشت ثبات به بازار ماندند ولی این انتظار امیدی در پِی نداشت.

ادامه مطلب
تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی/ لزوم رعایت مصوبات کمیته نما و منظر شهری

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه خبر داد.

ادامه مطلب
امکان از دست رفتن بازار پروژه‌های ساختمانی در عراق/ خیز بلند ترکیه برای ساخت و ساز در عراق

دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به حضور رقبای قدرتمند در بازار پروژه‌های ساختمانی عراق هشدار داد که در صورت نرسیدن حمایت‌های لازم شرکت‌های ایرانی این ظرفیت مهم را از دست خواهند داد.

ادامه مطلب
جلوگیری از بهره برداری ساختمان‌های فاقد ایمنی

رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید در حیطه مقررات گذاری و اعمال مقررات ایمنی جدیت بیشتری داشته باشد و از بهره برداری ساختمان فاقد ایمنی و استاندارد لازم جلوگیری کند.

ادامه مطلب
استفاده از رویکرد تسهیل گری برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه نشین

علی اکبری در آئین افتتاحیه کارگاه آموزشی تسهیل گری ویژه دفاتر توسعه محله اي تصریح کرد: کلیه دستگاه های اجرایی متناسب با اهداف و مأموریت هایی که دارند می توانند برای حل مسائل و مشکلات، از رویکرد تسهیل گری بهره بگیرند.

ادامه مطلب
میزان فرونشست زمین در استان قم پرریسک است/ استعلام نقشه فرونشست و گسل‌ها باید قبل از صدور پروانه‌ساخت اخذ شود

مدیر بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تنها در سه شهر کرمان، تبریز و تهران نقشه حریم گسل با بار حقوقی و الزام آور تهیه شده است و با توجه به اهمیت شهر قم و جمعیت زیاد و مهاجرپذیری آن، تهیه این نقشه در استان قم در اولویت قرار دارد.

ادامه مطلب
آمار شهدا، آزادگان و جانبازان کارنامه درخشان راه آهن در زمان دفاع مقدس است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن، با بیان این که وجود آمار شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگان مدال درخشانی بر سند راه‌آهن است، گفت: امنیت امروز کشور ما مدیون ایثارگری و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در زمان دفاع مقدس است.

ادامه مطلب
نگرانی در خصوص تأمین سوخت خودرهای زائران اربعین حسینی وجود ندارد

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: نگرانی در خصوص تأمین سوخت خودرهای زائران اربعین حسینی که از مرزهای شلمچه و چذابه تردد می کنند، وجود ندارد.

ادامه مطلب
فاصله زیاد ساخت و سازها با کار مهندسی/ سازندگان دوستدار محیط‌زیست در مناطق 22گانه تهران شناسایی و تقدیر شوند

اولین نشست سیاست گذاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» صبح امروز شنبه در ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری برگزار شد.

ادامه مطلب
۵۰۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال آینده آسفالت می‌شود

عبدالهاشم حسن‌نیا گفت: با توجه به واگذاری راه‌های روستایی به این سازمان تا پایان سال آینده، پنج هزار کیلومتر راه روستایی در کشور آسفالت می‌شود.

ادامه مطلب
ثمره جنگ و دفاع مقدس حفظ مرزهای کشور است

حسین اسفندیاری با اعلام اینکه ثمره جنگ حفظ مرزهای ایران اسلامی است، گفت: در پرتو دفاع جانانه سرزمین های اسلامی یکی پس از دیگری در حال آزاد شدن است.

ادامه مطلب
عملیات ساخت و احداث اسکله بندر اروندکنار به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با برگزاری مناقصه ساخت و احداث اسکله بندر اروندکنار به زودی اجرای این پروژه آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
کمیته بررسی سانحه در محل حادثه ریلی حاضر است

محمد اسلامی از حضور کمیته بررسی سوانح ریلی در محل حادثه قطار زاهدان-تهران و مدیر عامل شرکت راه‌آهن خبر داد.

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه و نمایشگاه نما در شهرداری منطقه هفت تهران/گزارش تصویری

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه هفت در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور سمیه حاجوی، شهردار منطقه هفت تهران، نادری، معاون معماری اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران و جمعی از مسئولان، معماران و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب
پلان و نما را در آینده یک نفر طراحی می کند

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه هفت در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور جمعی از مسئولان، معماران و سازندگان برگزار شد.

ادامه مطلب